Świąteczny Kiermasz Wiosenny

Świąteczny Kiermasz Wiosenny

Organizujemy w naszym przedszkolu Świąteczny Kiermasz Wiosenny, który odbędzie się w dniach 25.03.2021 – 02.04.2021.

Kiermasz ten nie uda się bez Państwa, jak zawsze cennej pomocy. Zwracam się z gorącą prośbą o wykonanie razem ze swąją Pociechą ozdoby o charakterze wiosennym lub wielkanocnym, pierniczków (tak, tak, pierniczków w kształcie jajeczka, kwiatka, motylka ;-)) lub na co tylko pozwoli dziecięca fantazja.

Wykonane przez Dzieci przedmioty proszę przekazać wychowawcom grup do 26.03. (można też przynosić je w trakcie trwania kiermaszu – najpóźniej do 29.03.)
Cały dochód ze sprzedaży będzie przekazany Przystani Ocalenie.

Fundacja Przystań ocalenie

konie

Fundacja Przystań Ocalenie powstała dla zwierząt. Jej priorytetem jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. Miejsce to stworzyli wspaniali ludzie w oparciu o działanie Stowarzyszenia Komitet Pomocy dla Zwierząt prowadzącego właśnie przytulisko dla koni oraz innych zwierząt „Przystań Ocalenie”. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta.

Wśród ich podopiecznych znajdziemy- ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele, wiele innych zwierząt. Podczas wieloletniej działalności Komitet często napotykał szereg problemów przy próbach utrzymania przytuliska, dlatego wierzymy, że specjalnie powołana do życia Fundacja pozwoli zrobić jeszcze więcej dla poprawy losu zwierząt. Fundacja prowadzi również działalność gospodarczą, z której cały dochód przeznaczamy na działalność statutową fundacji. Wierzą, że wspólnie z ludźmi, dla których los tych zwierząt nie jest obojętny będą mogli rozbudować przytulisko “Przystań Ocalenie”, aby zawsze znalazło się w nim miejsce dla potrzebujących zwierząt. Ich celem jest także uświadamianie w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepianie empatii jak najmłodszym członkom naszego społeczeństwa. To jest ich największe pragnienie, misja, dla której powstała Fundacja Przystań Ocalenie – więcej na stronie fb fundacji.

„Zwierzęta mają takie samo prawo do świata (jak ludzie), skoro na nim są, świat do nich należy. Noe do swej arki wziął nie samych ludzi…”(Wiesław Myśliwiecki)

Naprawdę warto pomagać. Bo pomaganie jest fajne 🙂
Pragnę z góry podziękować Państwu za pomoc i zaangażowanie w kiermasz.

Serdecznie pozdrawiam Kamila Jurczyk