Domino Katowice

O mnie

O mnie

Dr n. med. Bożena Marek-Michalska

Dr n. med. Bożena Marek-Michalska

Bożena z psem

Początki mojej pracy

Witam Państwa serdecznie na stronach internetowych mojej Poradni Pediatrycznej, często określanej przez pacjentów „Poradnią Doktor Michalskiej”. Poradnia działa od 1998 roku jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Natomiast prywatną, pediatryczną praktykę lekarską prowadzę samodzielnie od 1992 roku. Wcześniejsze lata pracowałam na Oddziale Intensywnej Terapii Dzieci Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

Dwunastoletni okres pracy na tak wymagającym oddziale pozwolił mi na zdobycie specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i umiejętności radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Był to okres wytężonego zgłębiania tajników wiedzy medycznej oraz zdobywania kolejnych szczebli na drabinie rozwoju zawodowego i naukowego. Miałam możliwość obserwować pracę wspaniałych lekarzy, nauczycieli akademickich i profesorów. Był to czas ciężkiej pracy w szpitalu, poradni i pogotowiu ratunkowym. Pełniąc samodzielne dyżury w szpitalu i pogotowiu, ratując życie ciężko chorym dzieciom, nauczyłam się podejmować szybkie i właściwe decyzje.

Bardzo duży wpływ na dzisiejszą moją pracę miały kontakty z rodzicami dzieci ratowanych i leczonych przeze mnie. Wiem jak olbrzymia jest troska i lęk rodzica o dziecko, które jest w stanie zagrożenia życia. Zdaję sobie również sprawę, jak wiele niebezpieczeństw czyha na zdrowie i życie małej istoty. Dlatego też sprawa bezpieczeństwa dzieci w domu rodzinnym oraz w żłobku, przedszkolu i szkole jest dla mnie sprawą nadrzędną. Najważniejsza w obcowaniu z dzieckiem jest bezustanna troska, opieka i stałe czuwanie. W swojej pracy wyznaczyłam sobie za cel zapewnienie ciągłości opieki lekarskiej i bezzwłoczną pomoc w nagłych zachorowaniach.  Staram się mieć stały kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy z rodzicami moich małych pacjentów. Wiele czasu poświęcam na naukę i nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Wszystko dla dobra powierzonych mojej opiece dzieci i realizacji mojej misji.

Powstaje Przedszkole Artystyczne Domino

Moment założenia rodziny i zostanie mamą dwójki dzieci, tylko na krótko zmniejszył moje zaangażowanie w pracy lekarza, by ze zdwojoną energią zacząć działać na innym polu. Otóż w 2007 roku założyłam Przedszkole Artystyczne Domino, które mieści się w Miejskim Domu Kultury “Ligota” w Katowicach. Inspiracją do zwrócenia się w kierunku takiej działalności, był mój własny syn, który dorósł do wieku przedszkolnego i dla którego szukałam idealnego miejsca. Wraz z moją siostrą i przyjaciółką Agnieszką Pieczul, będącą dobrym i doświadczonym pedagogiem, stworzyłyśmy przedszkole. Powstało miejsce, w którym nasze dzieci i dzieci ufających nam rodziców, znalazły troskliwą opiekę. 

Był to wspaniały i radosny dla mnie okres. Mogłam spędzać czas wsród zdrowych i uśmiechniętych przedszkolaków, obserwując ich zabawę i naukę. W swojej pracy lekarskiej skupiłam się wówczas na profilaktyce w pediatrii i pracy ambulatoryjnej. 

Tworzę Niepubliczny Żłobek Domino

Jednakże poszukiwań w spełnianiu się w pracy z dziećmi nie było końca. Dążyłam do urzeczywistnienia swojego marzenia sprzed lat, by objąć opieką najmłodsze dzieci i utworzyć prywatny żłobek. 

W końcu po 2 latach ciężkiej pracy: tworzenia, projektowania i budowania, prowadzenia kampanii rekrutacyjnej, udało się.  W 2011 roku zarejestrowałam pierwszy niepubliczny żłobek  w Katowicach, który jest pasującą kostką domina w układance: poradnia pediatryczna, żłobek i przedszkole. Ten kompleks znajdujący się w Katowicach przy ul. Kossak-Szczuckiej 36 jest dowodem realizowania mojej misji, czyli zapewnienia dzieciom ciągłości opieki praktycznie od urodzenia.

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że rodzice dzieci kończących edukację przedszkolną i opuszczających po latach mury Domina, często twierdzą, że brakuje jeszcze jednej kostki w tej układance – szkoły. Z wielką ochotą zajęłabym się tym tematem, gdyby nie fakt, że praca lekarza pediatry, nauka, a przede wszystkim służenie dzieciom uczęszczającym do Domina, pochłaniają całe moje życie.

O poradni

poradnia

Poradnia Pediatryczna dr n. med. Bożeny Marek-Michalskiej znajduje się w Katowicach przy ul. Kossak-Szczuckiej 36 i jest częścią kompleksu złożonego z poradni, żłobka i przedszkola.

W poradni przyjmowane są dzieci zdrowe oraz chore i dla ich bezpieczeństwa utworzono dwie osobne poczekalnie, do których prowadzą osobne wejścia.

Dwa gabinety lekarskie i gabinet zabiegowy z pracownią usg podnoszą standard usług medycznych.

Zakres usług obejmuje: udzielanie porad lekarskich w gabinecie i w domu pacjenta, badania bilansowe, szczepienia ochronne, badania ultrasonograficzne jamy brzusznej, stawów biodrowych i badania przezciemiączkowe.

Usługi medyczne są odpłatne wg obowiązującego cennika. Dzieci uczęszczające do Żłobka i Przedszkola Domino korzystają z usług nieodpłatnie.

Poradnia czynna jest codziennie zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych.

 Od kilku lat porad lekarskich w poradni udziela również  lekarz pediatra Ilona Hajdas-Kudela

Pani doktor jest absolwentką wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsze kroki zawodowe stawiała w Klinice Pediatrii w Katowicach-Załężu oraz w Poradni Pediatrycznej w Katowicach przy ulicy Kotlarza. Specjalizację z pediatrii zdaną z wyróżnieniem uzyskała w 1995 roku. Oprócz udzielania porad lekarskich w poradni, pani doktor Ilona Hajdas-Kudela realizuje również pediatryczne wizyty w domu pacjenta. 

W swojej praktyce lekarskiej zwraca szczególną uwagę na prawidłowe żywienie oraz profilaktykę i leczenie chorób dziecięcych. Stale doskonali i poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności, uczestnicząc aktywnie w szkoleniach, warsztatach i konferencjach pediatrycznych. Jest zwolenniczką szczepień ochronnych. Dzięki swojej osobowości i zaangażowaniu jest lubiana przez dzieci i ceniona przez rodziców.

PRACA PORADNI W CZASIE PANDEMII

bożena

Dr Bożena Marek-Michalska

WIZYTA PEDIATRYCZNA W CZASIE PANDEMII

1. UMÓWIENIE SIĘ NA WIZYTĘ LEKARSKĄ

W celu umówienia się na wizytę lekarską proszę wysłać informację drogą SMS lub Messenger. Zostanie niezwłocznie wyznaczony termin wizyty, która odbędzie się tego samego dnia.

2. VIDEO PORADA

Wizyta lekarska zaczyna się wywiadem, który przeprowadzany jest w postaci video porady z użyciem Skype’a lub Messengera (nie WhatsApp).
W czasie video porady dziecko powinno być obecne (np. na kolanach Rodzica).

3. BADANIE LEKARSKIE W GABINECIE

Jeżeli istnieje potrzeba przeprowadzenia badania lekarskiego, rodzice proszeni są o przyjazd z dzieckiem do poradni.Uprzejmie proszę, by do poradni z dzieckiem wszedł tylko jeden rodzic.

Zarówno dziecko jak i rodzic obowiązkowo powinni mieć maseczki zasłaniające nos i usta.

W poradni rodzic sprawnie przygotowuje dziecko do badania lekarskiegPo zbadaniu należy niezwłocznie opuścić poradnię starając się niczego nie dotykać.

4. ZALECENIA, RECEPTY ZWOLNIENIA

Wszelkie wyjaśnienia dotyczące rozpoznania i zaleceń są udzielane telefonicznie po odbytej wizycie, jak również telefonicznie pacjent otrzymuje e-receptę i zwolnienie.

5. OPŁATY

Porady lekarskie są płatne przelewem na konto istnieje możliwość opłaty gotówką.

Koszt porady bez badania lekarskiego wynosi 80 zł

Koszt porady z badaniem lekarskim w gabinecie 150 zł

Dzieci z Przedszkola i Żłobka Domino przyjmowane są bezpłatnie.

Numer konta:
 80 1140 2017 0000 4902 0291 7888

Kudela

Dr Ilona Hajdas-Kudela

KONSULTACJE TELEFONICZNE
oraz
WIZYTY DOMOWE

tel. 604 490 410