O mnie

O mnie

Dr n. med. Bożena Marek-Michalska

Bożena z psem

Początki pracy

Witam Państwa serdecznie na stronach internetowych mojej Poradni Pediatrycznej, często określanej przez pacjentów „Poradnią Doktor Michalskiej”. Poradnia działa od 1998 roku jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Natomiast prywatną, pediatryczną praktykę lekarską prowadzę samodzielnie od 1992 roku. Wcześniejsze lata pracowałam na Oddziale Intensywnej Terapii Dzieci Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

Dwunastoletni okres pracy na tak wymagającym oddziale pozwolił mi na zdobycie specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i umiejętności radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Był to okres wytężonego zgłębiania tajników wiedzy medycznej oraz zdobywania kolejnych szczebli na drabinie rozwoju zawodowego i naukowego. Miałam możliwość obserwować pracę wspaniałych lekarzy, nauczycieli akademickich i profesorów. Był to czas ciężkiej pracy w szpitalu, poradni i pogotowiu ratunkowym. Pełniąc samodzielne dyżury w szpitalu i pogotowiu, ratując życie ciężko chorym dzieciom, nauczyłam się podejmować szybkie i właściwe decyzje.

Bardzo duży wpływ na dzisiejszą moją pracę miały kontakty z rodzicami dzieci ratowanych i leczonych przeze mnie. Wiem jak olbrzymia jest troska i lęk rodzica o dziecko, które jest w stanie zagrożenia życia. Zdaję sobie również sprawę, jak wiele niebezpieczeństw czyha na zdrowie i życie małej istoty. Dlatego też sprawa bezpieczeństwa dzieci w domu rodzinnym, jak również w żłobku, przedszkolu i szkole jest dla mnie sprawą nadrzędną. Najważniejsza w obcowaniu z dzieckiem jest bezustanna troska, opieka i stałe czuwanie. W swojej pracy wyznaczyłam sobie za cel zapewnienie ciągłości opieki lekarskiej i bezzwłoczną pomoc w nagłych zachorowaniach.  Staram się mieć stały kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy z rodzicami moich małych pacjentów. Wiele czasu poświęcam na naukę i nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Wszystko dla dobra powierzonych mojej opiece dzieci i realizacji mojej misji.

Powstaje Przedszkole Artystyczne Domino

Moment założenia rodziny i zostanie mamą dwójki dzieci, tylko na krótko zmniejszył moje zaangażowanie w pracy lekarza, by ze zdwojoną energią zacząć działać na innym polu. Otóż w 2007 roku założyłam Przedszkole Artystyczne Domino, które mieści się w Miejskim Domu Kultury “Ligota” w Katowicach. Inspiracją do zwrócenia się w kierunku takiej działalności, był mój własny syn, który dorósł do wieku przedszkolnego i dla którego szukałam idealnego miejsca. Wraz z moją siostrą i przyjaciółką Agnieszką Pieczul, będącą dobrym i doświadczonym pedagogiem, stworzyłyśmy przedszkole. Powstało miejsce, w którym nasze dzieci i dzieci ufających nam rodziców, znalazły troskliwą opiekę. 

Był to wspaniały i radosny dla mnie okres. Mogłam spędzać czas wsród zdrowych i uśmiechniętych przedszkolaków, obserwując ich zabawę i naukę. W swojej pracy lekarskiej skupiłam się wówczas na profilaktyce w pediatrii i pracy ambulatoryjnej. 

Tworzę Niepubliczny Żłobek Domino

Jednakże poszukiwań w spełnianiu się w pracy z dziećmi nie było końca. Dążyłam do urzeczywistnienia swojego marzenia sprzed lat, by objąć opieką najmłodsze dzieci i utworzyć prywatny żłobek. 

W końcu po 2 latach ciężkiej pracy: tworzenia, projektowania i budowania, prowadzenia kampanii rekrutacyjnej, udało się.  W 2011 roku zarejestrowałam pierwszy niepubliczny żłobek  w Katowicach, który jest pasującą kostką domina w układance: poradnia pediatryczna, żłobek i przedszkole. Ten kompleks znajdujący się w Katowicach przy ul. Kossak-Szczuckiej 36 jest dowodem realizowania mojej misji, czyli zapewnienia dzieciom ciągłości opieki praktycznie od urodzenia.

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że rodzice  dzieci kończących edukację przedszkolną i opuszczających po latach mury Domina, często twierdzą, że brakuje jeszcze jednej kostki w tej układance – szkoły. Z wielką ochotą zajęłabym się tym tematem, gdyby nie fakt, że praca lekarza pediatry, nauka, a przede wszystkim służenie dzieciom uczęszczającym do Domina, pochłaniają całe moje życie.

O poradni

poradnia

Poradnia Pediatryczna dr n. med. Bożeny Marek-Michalskiej znajduje się w Katowicach przy ul. Kossak-Szczuckiej 36 i jest częścią kompleksu złożonego z poradni, żłobka i przedszkola.

W poradni przyjmowane są dzieci zdrowe oraz chore i dla ich bezpieczeństwa utworzono dwie osobne poczekalnie, do których prowadzą osobne wejścia.

Dwa gabinety lekarskie i gabinet zabiegowy z pracownią usg podnoszą standard usług medycznych.

Zakres usług obejmuje: udzielanie porad lekarskich w gabinecie i w domu pacjenta, badania bilansowe, szczepienia ochronne, badania ultrasonograficzne jamy brzusznej, stawów biodrowych i badania przezciemiączkowe.

Usługi medyczne są odpłatne wg obowiązującego cennika. Dzieci uczęszczające do Żłobka i Przedszkola Domino korzystają z usług nieodpłatnie.

Godziny przyjęć

bożena

Dr Bożena Marek-Michalska

PRZYJMUJE

od poniedziałku do piątku 

po wcześniejszej rejestracji

REJESTRACJA 

poprzez aplikację MyDR 

Przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ

znajduje się na stronie startowej.

 

 

KONSULTACJE TELEFONICZNE

  tel. 601 502 865

W związku z bardzo dużą liczbą telefonów i niemożnością odebrania ich, uprzejmie proszę  wysyłać sms-y opisując krótko problem. Na każdą wiadomość będę starała się niezwłocznie odpowiadać.

W Poradni udzielane są porady zarówno chorym, jak i zdrowym dzieciom, realizowane są szczepienia, bilanse, badanie usg. 

Cennik porad:

Porada w gabinecie: 150 zł, 

kontrola 100 zł

Porada telefoniczna, wystawianie recept, zwolnień lekarskich: 70 zł

Nr konta:

80 1140 2017 0000 4902 0291 7888