Grupy żłobkowe

Grupy żłobkowe

ZERÓWECZKI

Adam

Zeróweczki to najmłodsze dzieci w Dominie. Gromadką liczącą 10-12 dzieci w wieku około 1 roku, opiekują się dwie panie, które są  doświadczonymi opiekunkami dziecięcymi. 

Dużą wagę przywiązujemy do okresu adaptacji, który pomaga stworzyć dziecku warunki w żłobku zbliżone do domowych. W tym okresie dziecko przebywa w żłobku w towarzystwie rodzica lub bliskiej osoby. Ma możliwość poznać panie i rówieśników oraz przyzwyczaić się i zaakceptować nowe środowisko. Dla rodziców okres adaptacji to czas budowania zaufania i przekonania się, że żłobek to przyjazne miejsce. To miejsce, gdzie dziecko nie tylko znajdzie troskliwą opiekę, ale będzie też mogło rozwijać się i bawić wśród rówieśników. Z kolei dla nas, okres adaptacji pozwala poznać nawyki i upodobania dziecka, jak również zaznajomić się z zaleceniami rodziców dotyczących ich pociech.

Zdrowie naszych maluszków jest dla nas sprawą priorytetową. Zwracamy szczególną uwagę na właściwą pielęgnację, zdrowe żywienie, codzienne spacery, wypoczynek, higienę i czystość. Każde dziecko otoczone jest indywidualną opieką sprawowaną przez opiekunki i lekarza pediatrę dr n. med. Bożenę Marek-Michalską. Stały kontakt i ścisła współpraca z rodzicami pomaga nam wypełniać naszą rolę jak najlepiej.

Opanowanie, spokój, troskliwość, rozumienie potrzeb każdego dziecka, uśmiech na twarzach opiekunek i czułość sprawiają, że dzieci czują się bezpieczne, są zadowolone i chętnie zostają bez mamy i taty wsród swoich kolegów.

JEDYNECZKI

Jedyneczki to 14 osobowa grupa dzieci w wielku od 18 do 24 miesięcy. Są to dzieci dobrze zaadaptowane do środowiska żłobkowego. Cieszą się na widok swoich kolegów, z którymi dobrze się bawią i zawiązują pierwsze przyjaźnie. 

Wykorzystując naturalną chęć dzieci w tym wieku do podejmowania działania, dużo czasu poświęcamy nauce samodzielności.  Dzieci w tym wieku potrafią samodzielnie spożywać posiłki, uczą się segregować i sprzątać zabawki , wiedzą gdzie jest ich szafka z rzeczami, jak ma na imię kolega i pani oraz znają harmonogram dnia.

Szybki rozwój mowy umożliwia im porozumiewać się z rówieśnikami, z którymi zaczynają bawić się tematycznie. Szybko uczą się piosenek i nowych słów w języku angielskim oraz wykonują pierwsze prace plastyczne. Swoją sprawność ruchową mogą rozwijać podczas  codziennych aktywności na przedszkolnym placu zabaw dostosowanym do ich wieku.

DWÓJECZKI

Gosia

Dwójeczki to tak zwana grupa przedprzedszkolna, do której uczęszczają dzieci powyżej drugiego roku życia. Dzieci w tym wieku uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu,  są aktywne ruchowo i ciekawe świata. Potrafią skupić uwagę na dłuższy czas i chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach. Rozwijają swoją samodzielność oraz umiejętność życia w grupie. 

Harmonogram dnia tej grupy, podobnie jak grup przedszkolnych, zawiera codzienną edukację, plastykę, rytmikę i naukę języka angielskiego. Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Oczywiście nie może zabraknąć wyjść na przedszkolny plac zabaw i wypoczynek.

Kończąc edukację w grupie Dwójeczek dzieci są bardzo dobrze przygotowane do podjęcia nowej roli przedszkolaka. To, czego nauczyły się we wczesnym etapie rozwoju, będzie miało niebywały wpływ na kolejne lata nauki przedszkolnej, jak również szkolnej.