Program

Edukacja

Dzieci uczą się inaczej niż dorośli. One zbierają swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Uczą się poprzez działanie. Daniela Braun

Edukacja w przedszkolu, mająca na celu przygotowanie dziecka do szkoły, to nie tylko nauka literek, cyferek, czy pojęć z różnych dziedzin życia. To przede wszystkim czuwanie nad prawidłowym dojrzewaniem emocjonalnym dziecka. Naszą misją w procesie edukacji dzieci jest budowanie wiary w siebie i swoje możliwości oraz wskazywanie dzieciom w jaki sposób z uczenia się można czerpać radość i zadowolenie. 

Ola I Iga
Kamil i globus

Języki obce

Znajomość języków jest bramą do wiedzy. Roger Bacon

Każde dziecko ma zdolność do uczenia się języków, poprzez słuchanie, powtarzanie, śpiew i zabawę. Poznawanie drugiego języka w sposób zbliżony do uczenia się języka ojczystego daje najlepsze efekty. Dlatego też uczymy języka angielskiego w różnych chwilach i sytuacjach dnia codziennego, poprzez zabawę, ruch i śpiew.

words

Sport

Aktywność fizyczna to naturalna potrzeba dziecka oraz warunek prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dlatego sport w naszym przedszkolu zajmuje ważne miejsce w codziennym grafiku. Gimnastyka korekcyjna i ogólnorozwojowa, judo, piłka nożna to ulubione przez dzieci zajęcia. Dzień Dziecka w naszym przedszkolu jest Dniem Sportu z dużą ilością ruchu, rywalizacji i atrakcji.

Judo w Domino jest  już tradycją. Prowadzone jest przez trenerkę Magdalenę Korfanty. Cieszy nas fakt, że niektóre dzieci spośród tej gromadki na zdjęciu obok (zdjęcie z roku 2011) osiągają w tym sporcie duże sukcesy – więcej Absolwenci

judo

Plastyka

Poprzez sztukę uczymy dzieci wyrażania swoich uczuć i emocji. Dzięki sztuce dzieci uczą się dostrzegać piękno przyrody i otaczającego nas świata. Udział w konkursach plastycznych to okazja poznania różnych prac i ciekawych technik plastycznych.

 

Muzyka

„Uczyłbym dzieci muzyki, fizyki i filozofii; ale w szczególności muzyki, dla wzorców w muzyce i wszelkich sztuk, które są kluczowe w uczeniu się.” Platon

Edukacja muzyczna w Dominie prowadzona jest już w najmłodszych grupach. Na codziennych zajęciach z rytmiki, dzieci uczą się śpiewu, gry na różnych instrumentach: Bum Bum Rurkach, cymbałkach i dzwonkach diatonicznych. Biorą udział w koncertach muzyki poważnej, rozrywkowej i ludowej. Również sami koncertują podczas przedszkolnych przedstawień lub uczestnicząc w konkursach piosenki. Na zdjęciu zespół „Dominowe Nutki”. 

cymbały
dominowe nutki

Taniec współczesny

Nauka tańca, poruszania się w rytmiki to zajęcia w których najchętniej biorą udział dziewczynki. To ćwiczenie koordynacji ruchowej, skupienia uwagi, poczucia rytmu  oraz przede wszystkim dobra zabawa.

Logorytmika

Logorytmika to połączenie zajęć logopedycznych z rytmiką, czyli ćwiczenie aparatu mowy i ruchów ciała w rytm muzyki. Logorytmika ma istotny wpływa na prawidłowy rozwój mowy oraz rozwija sprawność fizyczną, koordynację i koncentrację. 

tunel

Teatr

Zabawa w teatr to wielka przygoda, w której dzieci mogą rozwijać swoje wrodzone talenty i  kreatywność. W czasie prób i podczas przedstawień dzieci nabywają  umiejętność pracy w zespole i opanowania tremy przed publicznością.  Każda inscenizacja przygotowana przez przedszkolaków jest dla nas dorosłych głębokim wzruszeniem, a dla dzieci wielkim sukcesem.

Kilka razy do roku gościmy w naszym przedszkolu prawdziwych aktorów, którzy bawią dzieci ciekawymi widowiskami. 

Niezapomnianymi chwilami są wycieczki do teatru, gdzie podczas warsztatów teatralnych mali artyści na prawdziwej scenie uczą się gry aktorskiej od aktorów. 

 

 

teatryk młynek
Wiktoria z mikrofonem

Przygoda z książką

„Dom bez książek jest jak plaża bez słońca.” José Martí

A czym byłoby przedszkole bez książek? 

Książka naszym przedszkolakom towarzyszy na co dzień w zabawie i wypoczynku. Pani w przedszkolu zawsze znajdzie czas, by poczytać dzieciom o niezwykłych przygodach.

Dużą atrakcją dla dzieci są spacery do pobliskiej biblioteki i spotkania z ulubionymi bohaterami książek.

Półka bookcrossingowa, która została utworzona w naszym przedszkolu cieszy się wśród dzieci i rodziców dużym zainteresowaniem. Chcemy dzielić się radością czytania i uwalniać książki. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.bookcrossing.pl  

Programowanie na dywanie

Zajęcia z kodowania lub programowania to nie tylko świetna zabawa i nauka logicznego myślenia. To przede wszystkim uczenie dziecka od najmłodszych lat właściwego wykorzystania osiągnięć współczesnej techniki. 

na dywanie

Dogoterapia

Dogoterapia to zajęcia, podczas których towarzyszy dzieciom pies. Już od dawna wiadomo, że kontakt ze zwierzęciem korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Zwierzę uczy nas bliskości, pomaga nawiązywać kontakty z innymi, uczy okazywania emocji, pomaga znosić samotność, chorobę czy odizolowanie. Zwierzę daje wiele radości i uśmiechu dzieciom. Dzięki takim zajęciom dzieci często zapominają o swoich ograniczeniach czy dysfunkcjach. Zajęcia z psem poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo i mowę. Dzieci przełamują lęki, rozwijają funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą koncentrację.

Przyjęcia urodzinowe

Przyjęcia urodzinowe to juz tradycja w naszym przedszkolu oraz radosne i  niezapomniane chwile nie tylko dla solenizantów. Wspólne przygotowania do urodzin, wykonywanie laurek, składanie życzeń i poczęstunek  to dobra lekcja  uprzejmości, ogłady i zachowań towarzyskich.

urodziny