O przedszkolu

O przedszkolu

Przedszkole Artystyczne Domino powstało w 2007 roku, więc wiele naszych przedszkolaków wkroczyło już w życie dorosłe. Dzieci opuszczające mury naszego przedszkola tak naprawdę nie rozstają się z nim. Często odwiedzają swoje ukochane Domino lub piszą do nas i chwalą się swoimi osiągnięciami.

Przedszkole posiada dwie placówki położone w Katowicach przy ulicy Franciszkańskiej i Kossak-Szczuckiej. Obie placówki realizują ten sam program, współpracują ze sobą i uzupełniają się. W naszym przedszkolu dzieci otoczone są troskliwą opieką sprawowaną przez doświadczonych i wykwalifikowanych pedagogów, logopedę, psychologa i lekarza pediatrę.

W doborze kadry kierujemy się nie tylko wykształceniem i kwalifikacjami, które są bardzo ważne. Traktujemy pracę z dziećmi jak powołanie, więc dla naszych Pań praca w przedszkolu to zamiłowanie i pasja. W wieloletniej naszej działalności stworzyliśmy zgrany, sprawdzony zespół, pełen pomysłów i pozytywnej energii.

W naszym przedszkolu dzieci rosną zdrowo, uczą się i bawią. Od najmłodszych lat uczymy dzieci samodzielności, zdrowego i higienicznego tryby życia, tolerancji i poszanowania drugiego człowieka. Realizujemy bardzo ciekawy i różnorodny program edukacyjny, artystyczny i sportowy. Naukę wplatamy w zabawę, ruch, muzykę, teatr i plastykę, dzięki temu osiągamy bardzo dobre efekty. 

W pracy z dziećmi nadrzędną dla nas sprawą jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych wychowanków. Zatem tworząc przedszkole, zwracaliśmy szczególną uwagę na spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa i sanitarno-higienicznych. Wybraliśmy odpowiednią lokalizację, z dala od hałasu ulicznego i spalin. Nasze placówki otoczone są zielenią, mają dobrą komunikacją i duży parking dla rodziców dowożących swoje pociechy. W przyległym do przedszkola własnym ogrodzie dzieci zażywają ruchu na świeżym powietrzu.

Do naszego przedszkola chętnie zapraszamy rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków na wspólne zabawy, pikniki i przedstawienia. Nasi goście mogą odwiedzać przedszkole nie tylko przy okazji imprez, ale w każdej chwili, by zobaczyć codzienne życie przedszkolne oraz przekonać się, że dzieci w Dominie czują się jak w domu.

budynek k-s

Program

Kamil i globus

Edukacja

Dzieci uczą się inaczej niż dorośli. One zbierają swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Uczą się poprzez działanie. Daniela Braun

Edukacja w przedszkolu, mająca na celu przygotowanie dziecka do szkoły, to nie tylko nauka literek, cyferek, czy pojęć z różnych dziedzin życia. To przede wszystkim czuwanie nad prawidłowym dojrzewaniem emocjonalnym dziecka. Naszą misją w procesie edukacji dzieci jest budowanie wiary w siebie i swoje możliwości oraz wskazywanie dzieciom w jaki sposób z uczenia się można czerpać radość i zadowolenie. 

words

Języki obce

Znajomość języków jest bramą do wiedzy. Roger Bacon

Każde dziecko ma zdolność do uczenia się języków, poprzez słuchanie, powtarzanie, śpiew i zabawę. Poznawanie drugiego języka w sposób zbliżony do uczenia się języka ojczystego daje najlepsze efekty. Dlatego też uczymy języka angielskiego w różnych chwilach i sytuacjach dnia codziennego, poprzez zabawę, ruch i śpiew.

 

judo

Sport

Aktywność fizyczna to naturalna potrzeba dziecka oraz warunek prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dlatego sport w naszym przedszkolu zajmuje ważne miejsce w codziennym grafiku. Gimnastyka korekcyjna i ogólnorozwojowa, judo, piłka nożna to ulubione przez dzieci zajęcia. Dzień Dziecka w naszym przedszkolu jest Dniem Sportu z dużą ilością ruchu, rywalizacji i atrakcji.

Judo w Domino jest  już tradycją. Prowadzone jest przez trenerkę Magdalenę Korfanty. Cieszy nas fakt, że niektóre dzieci spośród tej gromadki na zdjęciu obok (zdjęcie z roku 2011) osiągają w tym sporcie duże sukcesy – więcej Absolwenci

Plastyka

Poprzez sztukę uczymy dzieci wyrażania swoich uczuć i emocji. Dzięki sztuce dzieci uczą się dostrzegać piękno przyrody i otaczającego nas świata. Udział w konkursach plastycznych to okazja poznania różnych prac i ciekawych technik plastycznych.

 

cymbały

Muzyka

„Uczyłbym dzieci muzyki, fizyki i filozofii; ale w szczególności muzyki, dla wzorców w muzyce i wszelkich sztuk, które są kluczowe w uczeniu się.” Platon

Edukacja muzyczna w Dominie prowadzona jest już w najmłodszych grupach. Na codziennych zajęciach z rytmiki, dzieci uczą się śpiewu, gry na różnych instrumentach: Bum Bum Rurkach, cymbałkach i dzwonkach diatonicznych. Biorą udział w koncertach muzyki poważnej, rozrywkowej i ludowej. Również sami koncertują podczas przedszkolnych przedstawień lub uczestnicząc w konkursach piosenki. Na zdjęciu zespół „Dominowe Nutki”. 

Taniec współczesny

Nauka tańca, poruszania się w rytmiki to zajęcia w których najchętniej biorą udział dziewczynki. To ćwiczenie koordynacji ruchowej, skupienia uwagi, poczucia rytmu  oraz przede wszystkim dobra zabawa.

tunel

Logorytmika

Logorytmika to połączenie zajęć logopedycznych z rytmiką, czyli ćwiczenie aparatu mowy i ruchów ciała w rytm muzyki. Logorytmika ma istotny wpływa na prawidłowy rozwój mowy oraz rozwija sprawność fizyczną, koordynację i koncentrację. 

teatr

Teatr

Zabawa w teatr to wielka przygoda, w której dzieci mogą rozwijać swoje wrodzone talenty i  kreatywność. W czasie prób i podczas przedstawień dzieci nabywają  umiejętność pracy w zespole i opanowania tremy przed publicznością.  Każda inscenizacja przygotowana przez przedszkolaków jest dla nas dorosłych głębokim wzruszeniem, a dla dzieci wielkim sukcesem.

Kilka razy do roku gościmy w naszym przedszkolu prawdziwych aktorów, którzy bawią dzieci ciekawymi widowiskami. 

Niezapomnianymi chwilami są wycieczki do teatru, gdzie podczas warsztatów teatralnych mali artyści na prawdziwej scenie uczą się gry aktorskiej od aktorów. 

 

 

Przygoda z książką

„Dom bez książek jest jak plaża bez słońca.” José Martí

A czym byłoby przedszkole bez książek? 

Książka naszym przedszkolakom towarzyszy na co dzień w zabawie i wypoczynku. Pani w przedszkolu zawsze znajdzie czas, by poczytać dzieciom o niezwykłych przygodach.

Dużą atrakcją dla dzieci są spacery do pobliskiej biblioteki i spotkania z ulubionymi bohaterami książek.

Półka bookcrossingowa, która została utworzona w naszym przedszkolu cieszy się wśród dzieci i rodziców dużym zainteresowaniem. Chcemy dzielić się radością czytania i uwalniać książki. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.bookcrossing.pl  

na dywanie

Programowanie na dywanie

Zajęcia z kodowania lub programowania to nie tylko świetna zabawa i nauka logicznego myślenia. To przede wszystkim uczenie dziecka od najmłodszych lat właściwego wykorzystania osiągnięć współczesnej techniki. 

Dogoterapia

Dogoterapia to zajęcia, podczas których towarzyszy dzieciom pies. Już od dawna wiadomo, że kontakt ze zwierzęciem korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Zwierzę uczy nas bliskości, pomaga nawiązywać kontakty z innymi, uczy okazywania emocji, pomaga znosić samotność, chorobę czy odizolowanie. Zwierzę daje wiele radości i uśmiechu dzieciom. Dzięki takim zajęciom dzieci często zapominają o swoich ograniczeniach czy dysfunkcjach. Zajęcia z psem poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo i mowę. Dzieci przełamują lęki, rozwijają funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą koncentrację.

urodziny

Przyjęcia urodzinowe

Przyjęcia urodzinowe to juz tradycja w naszym przedszkolu oraz radosne i  niezapomniane chwile nie tylko dla solenizantów. Wspólne przygotowania do urodzin, wykonywanie laurek, składanie życzeń i poczęstunek  to dobra lekcja  uprzejmości, ogłady i zachowań towarzyskich.

Przedszkole włączające

grupa dzieci

Wszystkie dzieci, zarówno zdrowe, jak i chore oraz niepełnosprawne, mają prawo do rozwoju w środowisku rodzinnym i poza nim. Tym najważniejszym środowiskiem poza rodziną jest środowisko rówieśnicze. Dla dziecka chorego lub niepełnosprawnego kontakt z rówieśnikami jest ważnym czynnikiem stymulacji jego rozwoju. Integrowanie dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi daje korzyści obu stronom. Każde dziecko czegoś się od drugiego uczy i poszukuje sposobów radzenia sobie w grupie.

Przedszkole artystyczne Domino jest przedszkolem ogólnodostępnym, w który prowadzona jest edukacja włączająca oparta na modelu postrzegania niepełnosprawności jako skutku tworzenia przez społeczeństwo różnych barier, takich jak: społecznej, ekonomicznej, prawnej czy organizacyjnej.
Misją Przedszkola Domino jest znoszenie tych barier, zwłaszcza bariery mentalnej, psychologicznej i edukacyjnej. W naszym przedszkolu dzieci z wyzwaniami rozwojowymi mają stworzone warunki do nauki i zabawy wśród rówieśników. Realizujemy zindywidualizowane procesy kształcenia, dostosowane do potrzeb dziecka formy i programy nauczania oraz prowadzimy zajęcia rewalidacyjne. Poprzez te działania umożliwiamy wszystkim dzieciom dobre funkcjonowanie w przedszkolu, a w przyszłości w szkole i w dorosłym życiu.

Opłaty

Przedszkole Artystyczne Domino świadczy usługi przez cały rok kalendarzowy, bez przerwy wakacyjnej, w formie dwóch pakietów.

Pakiet podstawowy obejmuje opiekę nad dzieckiem od 7.00 do 13.00 oraz zajęcia edukacyjne, angielski, plastykę, zajęcia teatralne, rytmikę, logorytmikę, gimnastykę korekcyjną oraz opiekę specjalistów: lekarza pediatry, psychologa i logopedy. 

Pakiet rozszerzony obejmuje opiekę od 7.00 do 17.00, w tym wyżywienie  oraz zajęcia i usługi wymienione powyżej. Przedszkole zapewnia 3 posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek) lub 2 posiłki (obiad i podwieczorek), wówczas śniadania przygotowują dla dzieci rodzice. 

Rodzice naszych przedszkolaków szczególnie cenią sobie stałą bezpłatną opiekę lekarza pediatry, sprawowaną przez dr n. med. Bożenę Marek-Michalską. Dzieci mogą liczyć na szybką pomoc lekarską w razie zachorowania w czasie pobytu w przedszkolu lub poza godzinami pracy przedszkola. Bardzo cenna jest dla rodziców możliwość uzyskania konsultacji telefonicznych, potrzebnej recepty na leki, czy w razie konieczności zwolnienia lekarskiego. 

Opłaty obejmują wpisowe i czesne za wybrany pakiet:
Wpisowe w wysokości 400 zł to koszty związane z rekrutacją i adaptacją dziecka do przedszkola.
Czesne za pakiet podstawowy wynosi 570 zł (bez posiłków)
Czesne za pakiet rozszerzony wynosi 840 zł (wariant z 2 posiłkami) lub 930 zł (wariant z 3 posiłkami).