Organizacja pracy żłobka

Organizacja pracy żłobka

wózki

Informacje ogólne:

Niepubliczny Żłobek Domino znajduje się w Katowicach przy ul. Kossak-Szczuckiej 36.  Obiekt, w którym mieści się również Poradnia Pediatryczna i Przedszkole Artystyczne Domino, został zaprojektowany i wybudowany z myślą o dzieciach. Bydynek ten jest nowoczesny, wygodny i funkcjonalny oraz spełnia wszelkie wymogi budowlane i sanitarne. Dogodna lokalizacja, dobry dojazd ze wszystkich kierunków oraz duży i wygodny parking przed budynkiem ułatwiają rodzicom dowożenie dzieci z różnych miejsc Katowic i Śląska.

Dzieci przebywają w przestronnych i słonecznych salach, w których wydzielone są miejsca na zabawę, spożywanie posiłków i wypoczynek. Sale wyposażone są w meble i sprzęt, które posiadają wymagane atesty.

Żłobek położony jest z dala od ruchu ulicznego, wśród zieleni, zatem dzieci mogą korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Młodsze dzieci codziennie zwiedzają spokojną i zieloną okolicę w wózkach spacerowych. Starsze dzieci bawią się na dużym i atrakcyjnym placu zabaw, należącym do żłobka i przedszkola Domino. 

Żłobek pracuje codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00. Pracujemy przez cały rok kalendarzowy, bez przerwy wakacyjnej.

Zatrudniamy sprawdzoną i wykwalifikowaną kadrę: nauczycieli wychowania przedszkolnego, opiekunki dziecięce, pielęgniarkę, logopedę i psychologa. Nad pracą żłobka czuwa Pani Dyrektor Agnieszka Pieczul oraz Pani Doktor Bożena Marek-Michalska.

Do żłobka uczęszcza 40-42 dzieci, które podzielono na 3 grupy wiekowe: Zeróweczki, Jedyneczki i Dwójeczki.  Nazwy grup pochodzą od liczby kropek na kostkach domino.

Harmonogram dnia:

Harmonogram dnia może różnić się od przedstawionego poniżej, gdyż jest dostosowywany do potrzeb małego dziecka. Stwarzamy w żłobku warunki zbliżone do domowych, więc pory posiłków są „na żądanie”, jak również pory drzemek są uzależnione od upodobań dzieci.

7.00 do 9.00
poranek w żłobku, witamy wszystkie dzieci, swobodne zabawy,

9.00 śniadanie,

9.30-12.00
edukacja, rytmika, angielski, przeplatane zabawami, spacery i zabawy na placu zabaw,

12.00 obiad

12.30-14.30
wypoczynek, drzemka poobiednia

14.30 podwieczorek

15.00-17.00
swobodne zabawy i rozchodzenie się dzieci do domów.