Domino Katowice

O żłobku

O żłobku

Jasiu

Żłobek Domino powstał w 2011 roku i  jako pierwszy niepubliczny żłobek w Katowicach stanowi przykład dla innych tego typu placówek.

Żłobek założony został przez dr n. med. Bożenę Marek-Michalską, która wykorzystała swoją wiedzę i doświadczenie jako lekarz pediatra, by stworzyć miejsce bezpieczne i przyjazne małemu dziecku. Współistnienie żłobka z Poradnią Pediatryczną to kontynuacja opieki nad dzieckiem,  polegająca na  zaufaniu i gwarantująca spokój rodziców o swoje pociechy. Spokój i zadowolenie rodziców oraz radość dziecka z przebywania w naszym żłobku, decydują o wyborze przedszkola, którym jest Przedszkole Artystyczne Domino. Połączenie żłobka i przedszkola to przede wszystkim brak stresu dla dziecka i rodziców, związanego z adaptacją do nowego środowiska. To komfort i wygoda w przypadku rodzeństw, jak również stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa, które są tak ważne w tym szybkim i pełnym zmian współczesnym świecie.

Jesteśmy dumni z tego, że prawie wszystkie dzieci uczęszczające do żłobka Domino zostają naszymi przedszkolakami. 

Zachęcamy do przeczytania artykułu “Czym kierować się w wyborze żłobka”.

Oferta

opieka

Opieka

Niepubliczny Żłobek domino sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia w godzinach od 6.30 do 17.00 od poniedziałku do piątku.

Dzieci przebywają w małych grupach liczących od 12 do 16 osób. Opiekę nad dziećmi sprawują osoby, które posiadają wysokie kwalifikacje oraz rozumieją potrzeby małego dziecka. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem dzieci stale czuwa lekarz pediatra.

Opieka w naszym żłobku to nie tylko właściwa pielęgnacja, zdrowe żywienie, spacery i odpoczynek. To również organizowanie  różnych zajęć i atrakcji, by czas w żłobku mijał dzieciom radośnie i przyjemnie.

opieka
Adam1
tomek

Posiłki

Dużą wagę przywiązujemy do zdrowego i higienicznego żywienia dzieci. Uwzględniamy upodobania dzieci, wskazania rodziców, jak również realizujemy zalecane diety eliminacyjne. Posiłki przygotowywane są przez sprawdzoną firmę cateringową, która specjalizuje się w gotowaniu dla żłobków i przedszkoli. Jedzenie jest smaczne, zdrowe i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci samodzielnego spożywania posiłków i zasad zdrowego żywienia.

tomek
zdrowy posiłek
plac zabaw

Ruch na świeżym powietrzu

Codzienne spacery i zabawy na swieżym powietrzu to ulubione przez dzieci zajęcia. To sposób na zdrowe spędzanie czasu. Sprzyja temu korzystna lokalizacja żłobka w zielonej dzielnicy, z dala od spalin i hałasu ulicznego. Nasze wieloosobowe, wygodne wózki spacerowe znane są przez okolicznych mieszkańców. Starsze dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy i bieganie po bezpiecznym placu zabaw.

plac zabaw
spacery
wypoczynek

Wypoczynek

Czas na relaks i wypoczynek jest bardzo ważny w codziennym planie dnia żłobka. Przy cichych dźwiękach kołysanek dzieci zasypiają na swoich leżaczkach, by zregenerować swoje siły na drugą część dnia.

wypoczynek

Edukacja

Edukacja w żłobku to przede wszystkim nauka samodzielności, poznawanie otaczającego świata i rozwijanie swoich umiejętności społecznych. Stworzenie dzieciom warunków w żłobku łączących zabawę z nauką dają bardzo dobre rezultaty. Dzieci kończące żłobek są lepiej przygotowane do rozpoczęcia edukacji w przedszkolu. Są odważniejsze, bardziej otwarte i szybciej nawiązują kontakty z rówieśnikami.

pacynka

Angielski

Czyż nie prościej wypowiedzieć blue zamiast niebieski, car zamiast samochód, czy orange zamiast pomarańcza

Naukę angielskiego poprzez ruch i śpiew, dzieci traktują jak zabawę i spotkanie ze swoją ulubioną pacynką. Natomiast my dorośli wiemy, że słuchanie obcych słów w tym wieku zaprocentuje łatwością przyswajania języka w latach późniejszych.

pacynka
play
plastyka żłobek

Plastyka

Plastyka w żłobku to przede wszystkim zabawa w kolory i kształty. To rozwijanie umiejętności manualnych, spostrzegawczości i  kreatywności. Pozwalamy dzieciom rysować kredkami, flamastrami, malować rączkami, bawić się różnymi masami plastycznymi i formować nowe,  dziwne kształty. 

plastyka żłobek
plastelina
pianino żłobek

Rytmika i muzyka

Rytmika to poznawanie dźwięków, instrumentów muzycznych i nauka piosenek oraz ruch w rytm ulubionych melodii. 

pianino żłobek

Grupy żłobkowe

ZERÓWECZKI

Adam

Zeróweczki to najmłodsze dzieci w Dominie. Gromadką liczącą 10 dzieci w wieku około 1 roku, opiekują się dwie panie, z których jedna jest pielęgniarką, a druga  doświadczoną opiekunką dziecięcą. 

Dużą wagę przywiązujemy do okresu adaptacji, który pomaga nam stworzyć dziecku warunki w żłobku zbliżone do domowych. W tym okresie dziecko przebywa w żłobku w towarzystwie mamy lub bliskiej osoby. Ma możliwość poznać panie i rówieśników oraz przyzwyczaić się i zaakceptować nowe środowisko. Dla rodziców okres adaptacji to czas budowania zaufania i przekonania, że żłobek to przyjazne miejsce. To miejsce, gdzie dziecko nie tylko znajdzie troskliwą opiekę, ale będzie też mogło rozwijać się i bawić wśród rówieśników. Z kolei dla nas, okres adaptacji pozwala poznać nawyki i upodobania dziecka, jak również zaznajomić się z zaleceniami rodziców dotyczących ich pociech.

Zdrowie naszych maluszków jest dla nas sprawą priorytetową. Zwracamy szczególną uwagę na właściwą pielęgnację, zdrowe żywienie, codzienne spacery, wypoczynek, higienę i czystość. Każde dziecko otoczone jest indywidualną opieką sprawowaną przez opiekunki i lekarza pediatrę dr n. med. Bożenę Marek-Michalską. Stały kontakt i ścisła współpraca z rodzicami pomaga nam wypełniać naszą rolę jak najlepiej.

Opanowanie, spokój, troskliwość, rozumienie potrzeb każdego dziecka, uśmiech na twarzach opiekunek i czułość sprawiają, że dzieci czują się bezpieczne, są zadowolone i chętnie zostają bez rodziców wsród swoich kolegów.

JEDYNECZKI

Jedyneczki to 14 osobowa grupa dzieci w wielku od 18 do 24 miesięcy. Są to dzieci dobrze zaadaptowane do środowiska żłobkowego. Cieszą się na widok swoich kolegów, z którymi dobrze się bawią i zawiązują pierwsze przyjaźnie. 

Wykorzystując naturalną chęć dzieci w tym wieku do podejmowania działania, dużo czasu poświęcamy nauce samodzielności.  Dzieci w tym wieku potrafią samodzielnie spożywać posiłki, uczą się segregować i sprzątać zabawki , wiedzą gdzie jest ich szafka z rzeczami, jak ma na imię kolega i pani oraz znają harmonogram dnia.

Szybki rozwój mowy umożliwia im porozumiewać się z rówieśnikami, z którymi zaczynają bawić się tematycznie. Szybko uczą się piosenek i nowych słów w języku angielskim oraz wykonują pierwsze prace plastyczne. Swoją sprawność ruchową mogą rozwijać podczas codziennych aktywności na przedszkolnym placu zabaw dostosowanym do ich wieku.

DWÓJECZKI

Gosia

Dwójeczki to tak zwana grupa przedprzedszkolna, do której uczęszczają dzieci powyżej drugiego roku życia. Dzieci w tym wieku uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu,  są aktywne ruchowo i ciekawe świata. Potrafią skupić uwagę na dłuższy czas i chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach. Rozwijają swoją samodzielność oraz umiejętność życia w grupie. 

Harmonogram dnia tej grupy, podobnie jak grup przedszkolnych, zawiera codzienną edukację, plastykę, rytmikę i naukę języka angielskiego. Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Oczywiście nie może zabraknąć wyjść na przedszkolny plac zabaw i wypoczynku.

Kończąc edukację w grupie Dwójeczek dzieci są bardzo dobrze przygotowane do podjęcia nowej roli przedszkolaka. To czego nauczyły się we wczesnym etapie rozwoju będzie miało niebywały wpływ na kolejne lata nauki przedszkolnej, jak również szkolnej. 

Organizacja pracy żłobka

wózki

Informacje ogólne:

Niepubliczny Żłobek Domino znajduje się w Katowicach przy ul. Kossak-Szczuckiej 36.  Obiekt, w którym mieści się również Poradnia Pediatryczna i Przedszkole Artystyczne Domino, został zaprojektowany i wybudowany z myślą o dzieciach. Bydynek ten jest nowoczesny, wygodny i funkcjonalny oraz spełnia wszelkie wymogi budowlane i sanitarne. Dogodna lokalizacja, dobry dojazd z różnych kierunków oraz duży i wygodny parking przed budynkiem ułatwiają rodzicom dowożenie dzieci z różnych miejsc Katowic i Śląska.

Dzieci przebywają w przestronnych i słonecznych salach, w których wydzielone są miejsca na zabawę, spożywanie posiłków i wypoczynek. Sale wyposażone są w meble i sprzęt, które posiadają wymagane atesty.

Żłobek położony jest z dala od ruchu ulicznego i wśród zieleni, zatem dzieci mogą korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Młodsze dzieci codziennie zwiedzają spokojną i zieloną okolicę w wózkach spacerowych. Starsze dzieci bawią się na dużym i atrakcyjnym placu zabaw, należącym do żłobka i przedszkola Domino. Żłobek pracuje codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00. Pracujemy przez cały rok kalendarzowy, bez przerwy wakacyjnej.

Zatrudniamy sprawdzoną i wykwalifikowaną kadrę: nauczycieli wychowania przedszkolnego, opiekunki dziecięce, pielęgniarkę, logopedę i psychologa. Nad pracą żłobka czuwa Pani Dyrektor Agnieszka Pieczul oraz Pani Doktor Bożena Marek-Michalska.

Do złobka uczęszczają dzieci podzielone na 3 grupy wiekowe: Zeróweczki, Jedyneczki i Dwójeczki.  Nazwy grup pochodzą od liczby kropek na kostkach domino.

Przykładowy harrmonogram dnia:

Harmonogram dnia może różnić się od przedstawionego poniżej, gdyż jest dostosowywany do potrzeb małego dziecka. Stwarzamy w żłobku warunki zbliżone do domowych, więc pory posiłków są “na żądanie”, jak również pory drzemek są uzależnione od upodobań dzieci.

6.30 – 9.00
poranek w żłobku, witamy wszystkie dzieci, swobodne zabawy

9.00 – 9.30
śniadanie

9.30 – 12.00
edukacja, rytmika, angielski, przeplatane zabawami, spacery i zabawy na placu zabaw

12.00 – 12.30
obiad

12.30 – 14.30
wypoczynek, drzemka poobiednia

14.30 – 15.00
podwieczorek

15.00-17.00
swobodne zabawy 

Opłaty za żłobek

olek

Usługi w żłobku są odpłatne i obejmują wpisowe, czesne podstawowe oraz opłatę za wyżywienie.

Wpisowe w wysokości 600 zł to koszty związane z rekrutacją i adaptacją dziecka do żłobka.

Czesne podstawowe w wysokości 600 zł zawiera koszty opieki sprawowanej od 6.30 do 17.00, koszt wszystkich zajęć w żłobku, opiekę specjalistów: lekarza pediatry, psychologa i logopedy. Czesne podstawowe jest stałe oraz niezależne od liczby godzin przebywania dziecka w żłobku i nieobecności. Czesne nie obejmuje kosztów pieluch jednorazowych.

Opłata za wyżywienie wynosi do 220 zł miesięcznie, jej wysokość jest uzależniona od liczby posiłków zamówionych przez rodziców. Opłata ta obejmuje koszt obiadów i podwieczorków. Śniadania są przygotowywane przez rodziców, jak również istnieje możliwość dostarczania przez rodziców własnych obiadów i podwieczorków. W żywieniu dzieci uwzględnione są wskazania lekarskie dotyczące diet eliminacyjnych lub specjalnych oraz upodobania dzieci i rodziców.

Rodzice dzieci uczęszczających do żłobka szczególnie cenią sobie stałą, bezpłatną opiekę lekarza pediatry, sprawowaną przez dr n. med. Bożenę Marek-Michalską. Dzieci mogą liczyć na szybką pomoc lekarską w razie zachorowania w czasie pobytu w żłobku lub poza godzinami pracy żłobka. Bardzo cenna jest dla rodziców możliwość uzyskania konsultacji telefonicznych, potrzebnej recepty na leki, czy w razie konieczności zwolnienia lekarskiego.